Manualne oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie manualne na zimno to nowoczesny zabieg kosmetyczny opracowany przez izraelską firmę Anna Lotan Ltd., który polega na naturalnym rozpulchnianiu naskórka i ręcznym usunięciu wągrów oraz innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry twarzy, dekoltu, pleców i ramion. Zabieg nie powoduje rozgrzania skóry i nie uszkadza przestrzeni międzykomórkowych. Jego celem jest usunięcie złogów łoju i zrogowaciałego naskórka zamykających ujścia gruczołów łojowych w postaci zaskórników po wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu skóry.

Usuwać można wyłącznie zmiany o charakterze niezapalnym, czyli np. zaskórniki czy też grudki, natomiast zmiany ropne lub zapalne powinny być leczone przy użyciu specjalnych preparatów antybakteryjnych i łagodzących. Oczyszczanie manualne na zimno cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza u osób ze skórą trądzikową, łojotokową, tłustą i mocno zanieczyszczoną. Zaleca się je po leczeniu dermatologicznym, jak też osobom, które zmagają się z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi lub mają wrażliwą cerę skłonną do alergii. Zabieg jest wykonywany w gabinecie kosmetycznym u osób w rożnym wieku, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Po oczyszczaniu manualnym na zimno skóra wraca do normy po upływie kilku dni, dlatego też nie zaleca się korzystania z tego zabiegu bezpośrednio przed ważnymi uroczystościami czy wydarzeniami.

Zalety zabiegu

Dzięki oczyszczaniu manualnemu skóra staje się lepiej nawilżona, odżywiona i rozświetlona, zyskując świeży i zdrowy wygląd. Po zabiegu poprawia się koloryt cery. Dobrze oczyszczona skóra lepiej przyswaja substancje aktywne zawarte w kosmetykach. Regularne oczyszczanie skóry powoduje złuszczanie martwych komórek naskórka blokujących dopływ nakładanych na skórę substancji aktywnych. Po wykonaniu oczyszczania i peelingu różnego rodzaju kosmetyki (krem, serum lub maska) docierają do głębszych warstw skóry, skutecznie ją nawilżając i odżywiając.

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość zabiegów dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Przeciwwskazania

Zabieg nie może zostać wykonany w przypadku występowania stanów zapalnych skóry, opryszczki czy trądziku różowatego. Przeciwwskazania stanowią również alergie, tendencje do powstawania blizn i cera naczyniowa