Peeling chemiczny TCA (kwas trójchlorooctowy) to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na powierzchniowe defekty skóry. Polecany szczególnie dla skór cienkich i suchych, z obniżonym progiem bólu. Stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Regeneruje skórę, poprawia jej grubość, napięcie oraz wygładza nierówności naskórka. Stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów. Zmniejsza głębokość zmarszczek, wspomaga redukcję niedoskonałości skóry w postaci rozszerzonych porów, blizn, przebarwień. Zaletą tego peelingu jest szybkie uzyskanie efektów estetycznych, czasem nawet już po pierwszym zabiegu.
Częstotliwość: Kuracja 5 – zabiegów. Eksfoliacje początkowe 1-2 warstwy, co 21-30 dni, eksfoliacje zaawansowane/intensywne 3 warstwy, co 30-40 dni. Kuracje można powtarzać 2 razy w roku (po 3 miesiącach przerwy).
Należy włączyć terapię przeciwwirusową u osób u których często występuje opryszczka. Po zabiegu należy przestrzegać higieny i od następnej doby od przeprowadzenia zabiegu należy myć skórę delikatnym preparatem myjącym. Dwa razy dziennie należy stosować specjalny preparat ochronno – gojący w kremie. W przypadku wystąpienia podrażnień na krótko można zastosować preparaty z hydrokortyzonem. Pod żadnym pozorem nie wolno zdrapywać martwego, złuszczającego się naskórka ani strupków, a także nie należy pocierać ani drapać skóry poddanej zabiegowi – grozi to bowiem powstaniem blizn i/lub podrażnień. W przypadku wystąpienia powikłań (np. opryszczki, obrzęku, infekcji bakteryjnej) należy skonsultować się z lekarzem i stosować się do jego zaleceń. Przez minimum miesiąc po peelingu TCA pacjent ma zakaz opalania oraz korzystania ze sztucznych źródeł promieniowania UV – w tym czasie należy też stosować wysoką fotoprotekcję. Makijaż można wykonać po zakończeniu procesu złuszczania, wtedy też można powrócić do stosowanych wcześniej preparatów pielęgnacyjnych. Zakończenie procesu gojenia następuje około 10 – 14 dnia od wykonania zabiegu.