Hibiscus Peel – Rhonda Allison

ZASTOSOWANIE

Preparat należy do następnego pokolenia kwasów AHA wzmocniongo kompleksem migdałowym. Nie podrażnia i ma właściwości fitobioaktywne, które przyśpieszają odnowę komórek sprawiając, że skóra jest rozjaśniona, zdrowa i nawilżona.

DZIAŁANIE

Doskonały do wszystkich rodzajów cery. Zwalcza oznaki starzenia i rozjaśnia kolor skóry jednocześnie regenerując komórki. Użyty samodzielnie lub z innymi preparatami peelingującymi na przebarwienia, trądzik lub zdrowe starzenie się, kompleks migdałowy Mandelic PP Complex wyrównuje koloryt skóry, stymuluje syntezę kolagenu, reguluje wydzielanie sebum i ma właściwości przeciwutleniające.

SKŁADNIKI AKTYWNE

  • Kwas migdałowy – pochodzi z migdałów. Ma działanie antyseptyczne, ponieważ działa antybakteryjnie. Dlatego też wspiera kuracje przeciwtrądzikowe we wszystkich jego postaciach oraz jest wykorzystywany w leczeniu chorób skóry, takich jak fotostarzenie i nierównomierna pigmentacja. Powoduje niewielkie uczucia pieczenia i jest doskonale tolerowany przez większość typów skóry.
  • Kwas pirogronowy – pozyskiwany za pomocą suchej destylacji kwasu octowego; pierwotnie uzyskiwany z winogron, miodu, jabłek i octu. To stosunkowo silny ketokwas (pH 2.65), który po zastosowaniu natychmiast podlega metabolizmowi będąc częścią cyklu oddychania komórkowego Krebsa. Stymuluje produkcję kolagenu, zmniejsza korneocyty i posiada właściwości antyseptyczne.
  • Kwas fitowy – to naturalny przeciwutleniacz, pozyskiwany ze zbóż, takich jak pszenica i ryż. Doskonale wychwytuje żelazo, który w wolnej formie może siać spustoszenie w komórkach. Jego naturalne zakwaszenie daje doskonałe uzupełnienie peelingów, zapewniając odpowiednie pH, przy jednoczesnym zapobieganiu powstawaniu szkodliwych wolnych rodników, które są bardziej aktywne po zabiegu złuszczania i zniszczeniu struktury komórek.
  • Ekstrakt z kwiatu hibiskusa – należąc do drugiego pokolenia kwasów AHA, kwasy kwiatowe pozyskane z kielichów kwiatów charakteryzują się wysoką zawartością kwasu cytrynowego (10%) i pirogronowego (5%). Kwasy pochodzenia kwiatowego wspomagają odnowę komórkową, są dobrze tolerowane i nawilżają mocniej niż kwas.